Sponsor ol! Burs ver!

Conatus Academy, yola yeni çıkmış bir platform olarak henüz ders, seminer ya da söyleşi masraflarını kendi bütçesiyle karşılayarak bu güzel buluşmaları tümüyle ücretsiz yapamıyor.

Ama böyle yapmak istiyor.

Öte yandan, ülkemizde pek çok varlıklı ve cömert kişi, kurum ya da kuruluş var. Bunlar eğitime, entelektüel hayata ya da kısaca uygarlığa katkıda bulunmak istediklerinde ilk akıllarına gelen bir okul binası bağışlamak oluyor.

Kuşkusuz, okullar yapmak, yaptırmak ya da bağışlamak bizim küçük çabalarımızla kıyaslanamayacak ölçüde büyük katkılardır. Bu elbette sürmeli.

Ne var ki, eğitim ve öğrenme gibi kavramların hem anlamları hem de pratik uygulamaları özellikle teknolojik olanaklara uygun olarak epeyce değişti. Artık kimin neyi, nereden, ne zaman ve nasıl öğreneceğini bir merkezden belirlemek ne zorunlu ne de olanaklı. Üstelik bu tür bir çabanın yeterli olması da olanaksız. 

Öyleyse, herkesin birörnek öğrenme yaşantıları deneyimleyeceği sabit programlı okullar kadar, öğrenmek isteyenlerin kendi seçenekleri uyarınca öğrenebilmelerine olanak vermek üzere yeni desteklerin düşünülmesi gerekiyor.

Conatus Academy'de sayı, çeşit ve düzeyi giderek artacak öğrenme oturumlarına kendi olanaklarıyla erişemeyecek öğrencilere -en azından biz bunları hepten ücretsiz yapıncaya kadar- burs vermek neden bir okul açmaktan daha az anlamlı olsun?

Lütfen aşağıdaki seçenekleri gözden geçirerek gençlere nasıl destek olabileceğinizi düşünün. Uygun bulduğunuz bir katkı türünü bize iletin. Geriye yaslanın ve iyi bir şey yaptığınızı hissedin. 

 

{formbuilder:6576}